Android Pack only Paid 2018 Week 41 | Sick of It | мультфильм

Office Online: Darmowa wersja Microsoft Office w przeglądarce

Office Online: Darmowa wersja Microsoft Office w przeglądarce

Office Online to pakiet popularnego oprogramowania biurowego Microsoftu w formie darmowej aplikacji internetowej. Na pierwszy rzut oka bardzo przypomina ona tradycyjną wersję Office i wydaje się prosta w obsłudze. Doskonale nadaje się ona do wielu zadań.

Pakiet Office Online obsługujemy korzystając z przeglądarki internetowej. Daje on nam dostęp do takich programów, jak Word, Excel, PowerPoint i Outlook, a pliki przechowywane są w OneDrive (wcześniej SkyDrive). Dodatkowymi dwiema aplikacjami są Calendar i People (kontakty).

Aby otworzyć dany program, należy kliknąć odpowiedni kafelek. Następnie można otworzyć plik zapisany na OneDrive lub utworzyć nowy dokument.

Jednolity interfejs

Aplikacje Office Online bardzo przypominają desktopowe odpowiedniki znane z wersji Office 2013 wraz ze wszechobecnym interfejsem o nazwie „wstążka. Jednakże, w porównaniu do wersji desktopowej, brakuje Office Online niektórych zaawansowanych narzędzi i opcji. Niemniej, nie będzie to przeszkadzać mniej wymagającym użytkownikom.

Word Online i Word 2013 – porównanie

Osoby pracujące dużo z danymi, docenią nowy wygląd Excel Online. Znacznie ułatwiono w nim zwłaszcza pracę z tabelami, która jest teraz bardziej intuicyjna.

Excel Online i Excel 2013 – porównanie

Integracja z Windows i Office 2013

Jeśli masz zainstalowaną pełną wersję pakietu Office, to możesz bez problemu przełączyć się do niej bezpośrednio z Office Online. Plik zostanie otworzony w wybranym programie (np. w Word) i automatycznie zamknięty w przeglądarce.

Jeśli to konieczne, to możesz jednocześnie otworzyć plik zarówno w Office 2013 i w Office Online. W tym przypadku, ze względów bezpieczeństwa, OneDrive zablokuje możliwość edycji i zapisu jednej z kopii otwartego pliku.

Podobnie jak w desktopowym pakiecie Office, tak i w Online Office można formatować i grupować wszystkie elementy. Ponadto, można też łatwo wklejać zdjęcia i obrazy przy użyciu schowka Windows. Ręczne wysyłania plików nie jest konieczne.

Wbudowany komunikator

Szczególnie przydatny jest czat, do którego dostęp mamy zawsze z bocznego paska. Poza Skype, komunikator obsługuje również czaty Facebooka i Google. Ze wspólnej listy kontaktów mamy szybki dostęp do wszystkich znajomych.

Podczas pracy nad dokumentem, możemy czatować w tym samym czasie z przyjaciółmi lub współpracownikami bez konieczności otwierania dodatkowych okien.

Kalendarz

Kalendarz jest dość prosty, ale oferuje ciekawą funkcję – możliwość automatycznego importu urodzin naszych kontaktów z Facebooka i Skype. Ponadto, automatycznie wyświetlane są nadchodzące święta i prognoza pogody Bing.

Wniosek: efektywny i efektowny pakiet biurowy Microsoftu w chmurze

Office Online to bardzo przyjazny, kompletny i darmowy pakiet oprogramowania biurowego. Jego wygląd i funkcje przypominają desktopowego Office, dzięki czemu sprawdzi się on jako jego alternatywa w Internecie. Jeśli nie potrzebujesz profesjonalnych opcji, Online Office to pakiet dla Ciebie. By go lepiej poznać wystarczy połączenie z siecią i przeglądarka internetowa.

Uwaga: korzystając z serwisów w chmurze, takich jak Online Office, powierzasz bezpieczeństwo przechowywania swoich danych prywatnej firmie (tutaj Microsoftowi). W przypadku ataku hakerów lub klęsk żywiołowych, ryzykujesz utratę wszystkich plików.

Korzystacie z Microsoft Office?

Zobacz także:

  • Link Skopiowany!
Wczytywanie komentarzy