FLCL Progressive | Mobile Development | Greek Literature

Polska aplikacja tygodnia: Polskie Filmy 2012/2013 na iOS

Polska aplikacja tygodnia: Polskie Filmy 2012/2013 na iOS

Polska aplikacja tygodnia to cotygodniowy cykl, w którym przedstawiamy interesujące aplikacje, zarówno na iOS, Android, jak i Windows Phone, stworzone przez naszych rodzimych developerów. Chcemy pomóc Wam odkryć polskie, dobre produkcje, starannie wybrane przez naszą redakcję.

Dzisiaj mamy coś dla fanów polskiej kinematografii. Jeżeli lubicie oglądać polskie filmy, animacje i dokumenty, to dobrze się składa. Dla wszystkich kinomaniaków Polski Instytut Sztuki Filmowej przygotował specjalną, darmową aplikację na iPhone’a oraz iPada: Polskie Filmy 2012/2013.

Jak to działa?

Polskie Filmy 2012/2013 to prosta w obsłudze aplikacja, która oferuje przegląd przez wszystkie polskie projekty filmowe, w finansowaniu których udział brał Polski Instytut Sztuki Filmowej. Aplikacja przedstawia dorobek polskich reżyserów i animatorów na przełomie 2012 i 2013 roku. Zdziwicie się, jak wiele filmów powstaje w Polsce każdego roku!

Polskie Filmy 2012/2013

Aplikacja Polskie Filmy 2012/2013 to właściwie mobilna baza filmów. Podzielona jest na kilka kategorii: filmy fabularne, krótkie fabuły, animacje oraz dokumenty. Każda z kategorii zawiera szereg wpisów prezentujących dokonania polskich twórców we wzmiankowanym roku.

Polskie Filmy 2012/2013Każdy wpis dotyczący filmów czy dokumentów zawiera szereg informacji na ich temat. Dzięki aplikacji dowiecie się więc, kto jest reżyserem, jak wyglądała obsada, czy film zdobył jakieś nagrody. Poza tym aplikacja wyświetla krótki opis danego dzieła oraz, okazjonalnie, zwiastun. Lista filmów jest naprawdę długa i jeżeli szukacie jakiś produkcji, to aplikacja Polskie Filmy 2012/2013 może stanowić dobry przewodnik po rodzimej kinematografii.

Zalety i wady

Aplikacja Polskie Filmy 2012/2013 ma bardzo przejrzysty i intuicyjny interfejs, dzięki któremu łatwo zorientujecie się w jej funkcjach. Jednak największą wartością dodaną tej aplikacji jest jej edukacyjny walor. Dzięki niej można szybko przejrzeć, jakie filmy, dokumenty oraz animacje ukazały się niedawno w Polsce. Wiele z tych tytułów nigdy nie zagościło na kinowych ekranach.

Polskie Filmy 2012/2013Aplikacja ma jednak również sporo wad. Przede wszystkim brakuje wyszukiwarki. Szczęśliwie filmy są uszeregowane alfabetycznie. Poza tym, choć aplikacja ma ogromny potencjał, jako baza wiedzy o polskiej kinematografii, to opisy filmów niestety nie grzeszą szczegółowością. Zwykle jest to kilka ogólnych zdań, z których nic nie wynika. Również nie wszystkie filmy mają przypisane zwiastuny, mimo, że wystarczy chwila, by znaleźć je na YouTube. Zabrakło również pomysłu na wizualną prezentację filmów, a więc nie uraczymy żadnej galerii zdjęć. Choć każdy wpis ma przypisane zdjęcie, to nie można go nawet powiększyć.

Polskie Filmy 2012/2013 sprawia wrażenie aplikacji niedokończonej, robionej naprędce, bez dbałości o detale. Szkoda, bo aplikacja ma spory potencjał.

Ta aplikacja jest dla Ciebie, jeśli…

…jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie filmy i animacje powstały w Polsce w 2012/2013 i nie przeszkadzają Ci jej niedociągnięcia.

Pobierz Polskie Filmy 2012/2013 na iOS

Do zobaczenia w przyszłym tygodniu! W międzyczasie, spójrzcie na polską aplikację z zeszłego tygodnia i podzielcie się swymi opiniami w komentarzach!

Zobacz także:

  • Link Skopiowany!
Wczytywanie komentarzy